info@istanbulbogaziciokullari.com

Hakkımızda

“Ulusların zenginliği ipek, gümüş, altın değil; insandır.”

Boğaziçi Koleji olarak temel ilkemiz: Sorumluluk duygusuna sahip, yaratıcı ve üretken bireyler yetiştirmek, çocuklarımızın potansiyelini ortaya çıkarmak, geleceklerini plânlama ve biçimlendirme dönemlerinde olan çocuklarımıza hayallerindeki mesleğe giden yolun kapılarını açmak, ilgilerinin ve yeteneklerinin farkında olmalarını sağlamak ve bu yola girmelerine yardımcı olmaktır. Çünkü mesleğimiz gereği, ülkemizi aydınlık bir geleceğe taşıyacak nesilleri yetiştirme onurunu ve sorumluluğunu taşımaktayız. 

VİZYON

Kişiliğin biçimlendiği, bireyin kendisi, yakın çevresi ve dünya hakkında kararlar verdiği, yaratıcılık, merak ve yaşamı öğrenme hızının en yüksek olduğu bu dönemde çocuklarımıza insanî değerler sunmak ve bunu toplumda yaygınlaştırmaktır.

MİSYON

Kurumsal değerlerimizi sahiplenen, etik değerleri önemseyen, çevre bilinci gelişmiş, eleştirel düşünebilen, çok yönlü, yaratıcı, bilimsel, sanatsal ve kültürel formasyonu ve özgüveni ile dünyanın her yerinde, akademik kurumlarda, kamuda veya özel sektörde başarıyla görev yapabilecek başarılı ve mutlu bireyler yetiştirmektir.